Kula do prania Wellos

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 56,99 zł 56.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WELLOS
Kod produktu: WL-900G

Opis

Przed kilku lat został opracowany przez firmę Wellos nowoczesny system kul piorących. Wykorzystano silne pole magnetyczne oraz znane zasady hydrodynamiki celem zmiany struktury molekularnej wody przy zastosowaniu tylko i wyłącznie specyficznych procesów fizycznych. Dodatkowo kule do prania Wellos posiadają cztery rodzaje naukowo opracowanych, naturalnych kulek ceramicznych. Zastosowane elementy regulują poziom pH wody, jej twardość, obniżają poziom zawartości chloru w wodzie, sterylizują i dezynfekują praną odzież. Kule do prania Wellos mogą być stosowane do prania odzieży białej i kolorowej bez konieczności dodawania proszków do prania, wybielaczy, płynów do płukania i zmiękczania. Są przeznaczone do efektywnego i ekonomicznego prania nie wywierając przy tym negatywnych skutków na środowisko naturalne. Kule są obecnie bardzo popularne w krajach azjatyckich i powoli zdobywają rynki Unii Europejskiej.

 

Budowa kuli do prania

 

Kula do prania Wellos - budowa 

Materiał zewnętrzny:

Zewnętrzna część kul do prania Wellos wykonana jest z tworzywa o nazwie ADFLEX. Tworzywo to w temperaturach prania 40°C - 60°C jest elastyczne, dzięki temu nie zachodzi niebezpieczeństwo pęknięcia i ewentualnego podarcia pranych rzeczy. Ukształtowanie powierzchni kul zwiększa jej siłę czyszczącą.

Magnesy:

Na każdym z biegunów kuli znajduje się magnes generujący pole magnetyczne o sile 3000 jednostek Gaussa. Magnesy jonizują cząstki wody, zwiększając tym samym ilość anionów (jony o ładunku ujemnym), które przyklejają się do brudu, zmiękczają go i wraz z nim są wytrącane z pranej odzieży podczas przepływu wody. Ich zadaniem jest także obniżenie napięcia powierzchniowego wody, co w efekcie powoduje zwiększenie siły czyszczącej kuli. Ponadto działają jak generatory antywapienne wytrącając wapń i zmiękczając wodę.

Ceramiczne kulki Wellos:

Kulki te wykonane są z minerału, którego zadaniem jest akumulacja promieni dalekiej podczerwieni. Podczas prania uwalniane są promienienie podczerwieni, które rozbijają strukturę molekularną wody na mniejsze cząsteczki i wypłukują brud z tkanin.

Ceramiczne kulki antybakteryjne:

Zadaniem tych kulek jest likwidacja bakterii, pleśni, zarazków i wolnych rodników bezpośrednio w pralce, jak również w pranej odzieży. Wyniki testów potwierdzają skuteczność bakteriobójczą na poziomie 99,9%. Proces ten ma szczególne znaczenie podczas prania odzieży dziecięcej i odzieży używanej przez osoby chore.

Ceramiczne kulki zasadowe:

Zadaniem tych kulek jest utrzymanie wysokiego wskaźnika pH wody, przez co wspomagają one proces usuwania plam z pranej odzieży.

Ceramiczne kulki eliminujące chlor:

Kulki te eliminują do 99,9% chloru zawartego w wodzie, przez co prane tkaniny w efekcie końcowym są milsze w dotyku, a także mniej wygniecione.WŁAŚCIWOŚCISkuteczniejsze pranie

 • Silne promieniowanie dalekiej podczerwieni uwalniane przez kule do prania Wellos rozbija molekuły wody na mniejsze cząsteczki, które wnikając lepiej w praną odzież zwiększając siłę czyszczenia.

 • Zwiększenie ilości anionów - jonów ujemnych zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i napięcie wewnątrz pranej odzieży, co skutkuje łatwym wytrącaniem brudu bez konieczności stosowania różnego rodzaju detergentów szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego.

 • Kule do prania Wellos utrzymują wartość pH wody na poziomie bardziej przyjaznym niż dotychczas stosowane detergenty.

 • Dzięki zastosowaniu kul do prania Wellos usuwane są z pralki i odzież pleśni, grzyby oraz wszelkiego rodzaju patogeny szkodzące naszemu zdrowiu.

 

Ekonomia prania

 • Dzięki zastosowaniu kul do prania Wellos obniża się wydatki do poziomu 10% kosztów prania z zastosowaniem tradycyjnych środków piorących. Żywotność kul została obliczona na około 1200 prań, co w przeliczeniu daje okres około 3 lat zakładając jedno pranie dziennie.

 • Stosując kule do prania Wellos nie musimy już używać dodatkowo płynów do płukania, zmiękczania wybielaczy itp. Uwalniamy się od konieczności stosowania szkodliwej chemii.

 • W trakcie prania zmniejszane jest napięcie powierzchniowe wody, co jest natychmiast zauważalne, ponieważ wyprana odzież staje się bardziej puszysta i nie podlega tak silnym procesom tarcia jak w tradycyjnym praniu, przez co zwiększenie trwałości pranych rzeczy.

 • Dzięki temu rzeczy prane z zastosowaniem kul Wellos są bardziej puszyste, proces suszenia jest krótszy i w dużej mierze nie ma konieczności prasowania tych rzeczy, co pozwala nam zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, gazu no i oczywiście oszczędzamy czas.

 • Dodatkowo woda wylewana z pralki podczas cyklu piorącego może zostać wykorzystana np. do podlania ogrodu, umycia podłóg itp.

 • Dla dużego grona osób mieszkającego w domach jednorodzinnych i posiadających przydomowe oczyszczalnie ścieków uwolnienie gospodarstwa domowego od detergentów będzie szybko zauważalnym efektem ekonomicznym. Będzie można zmniejszyć ilość dotychczas stosowanych bakterii w przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

Zdrowie

 • Stosując do prania kule Wellos eliminujemy z prania chemiczne środki piorące oraz usuwamy z pranej odzieży prawie 99% patogenów.

 • Kule Wellos nie zawierają żadnych składników drażniących skórę, dlatego są doskonałym środkiem hipoalergicznym.

 

Środowisko

 • Kule Wellos są w 100% ekologiczne. Zmniejszają od 80% do 100% konieczność stosowania dotychczas używanych detergentów.

 • Stosując kule Wellos w całym okresie ich żywotności uratujemy środowisko naturalne od około 120kg różnego rodzaju środków piorących.

 

Zasady użytkowania

 • Po pierwszym rozpakowaniu kuli wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych. Najlepiej pozostawić kulę na parapecie na 24 godziny. W tym czasie kula naładuje się promieniami dalekiej podczerwienie.

 • Jeśli pralka była już wcześniej używana do prania w tradycyjny sposób z wykorzystaniem detergentów, to zaleca się wykonanie pierwszego prania bez wkładu. Ustawiamy program na maksymalne pranie. W tym czasie kula znajdująca się w bębnie aktywuje wodę i oczyści naszą pralkę z zabrudzeń i kamienia powstałych podczas wcześniejszego użytkowania.

 • Kulę Wellos wkładamy wraz z wkładem do bębna pralki. Przy załadunku bębna pralki powyżej 5kg wymagane jest zastosowanie więcej niż 1 kuli Wellos.

 • Aby uzyskać maksymalne korzyści piorące kul Wellos bardzo dobrym rozwiązaniem jest uruchomienie jako pierwszego programu w pralce, programu „moczenie”. Optymalny czas moczenia to około 60min. W tym czasie woda w pralce zostanie „aktywowana” poprzez stopniowe uwalnianie z kuli Wellos elementy. Po procesie moczenia uruchamiamy kolejny program z wykorzystaniem tej samej wody. Kolejny cykl może być już krótszy niż dotychczas stosowany, ponieważ woda jest aktywna i w ekstremalny sposób pierze nasze rzeczy. Zaleca się stosowanie tych dwóch cykli w celu osiągnięcia maksymalnych efektów i korzyści z prania wykorzystując kule Wellos.

 • Temperatura prania nie ma wpływu na właściwości piorące kuli Wellos.

 • W przypadku bardzo zabrudzonego prania można dodać 1/5 (20%) normalnie stosowanej ilości proszku, czy innych środków piorących.

 • Ze względu na możliwość farbowania zaleca się pranie osobno tkanin białych i kolorowych.

 • Po zakończeniu prania należy wyjąć kule Wellos z pralki i wysuszyć.

 • Kulę Wellos należy raz w tygodniu wyłożyć na parapecie okna w celu naładowania jej promieniami dalekiej podczerwieni i dokładnemu wysuszeniu w przewiewnym miejscu.

 • Jeśli po wyjęciu z pralki zauważymy, że na kuli Wellos pozostały jakiekolwiek osady z procesu prania, to należy ją obmyć pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

 

Kule do prania Wellos to rewolucyjny

produkt upraszczający proces prania,

chroniący środowisko naturalne,

nasze zdrowie i finanse.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl